Slim dlažba s tloušťkou pouhé čtyři milimetry je ideální pro rekonstrukce. Je však vhodná i tam, kde stavební podmínky vyžadují nižší hmotnost použitého materiálu..
"Můžete ji nalepit třeba na starou dlažbu, ale i na jiné podklady, například staré teraco a podobně. Je ovšem nutné, aby původní krytina byla rovná a pevně spojená s podkladem," vysvětluje Aleš Široký z firmy Mondo Ceramica.
Hlavní výhody "tenké" dlažby vidí v rychlosti pokládky, úspoře nákladů za odstranění původní dlažby a eliminaci prašnosti a hluku při rekonstrukci. V Česku si totiž obkladačské firmy běžně účtují 200 až 500 korun za odstranění jednoho metru čtverečního staré dlažby, a to bez odvozu!
Šikovný kutil sice může dlažbu odstranit sám, ale prachu a hluku se tím nezbaví. Přibližně dva tisíce pak stojí kontejner na odvoz stavební suti. Sběrné dvory v místě bydliště berou zdarma na osobu maximálně 100 kg stavebního odpadu za měsíc (nebo jich musíte navštívit víc), je však samozřejmě nutné jej tam nějak dopravit.
Slim dlažba a její pokládka
Pokud je stávající dlažba položená kvalitně, stačí použít penetrační nátěr, který zabezpečí správné spojení mezi starou a novou dlažbou. "Pak se nanese flexibilní lepidlo jak na dlažbu slim, tak i na stávající podlahu, a položí se dlaždice. Když není podklad rovný, musí dojít ke znivelování podlahy, použije se běžná nivelační stěrka," popisuje Aleš Široký.
Další informace k článku najdete zde
www.idnes.cz