07/02/2012 |
Novou komunikační bránou je tak zajištěno připojení SmartWire-DT ke všem průmyslovým sběrnicím,jež používají výrobci programovatelných automatů.
Praha, 1. února 2012 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvedl v těchto dnech novou komunikační bránu EU5C-SWD-EIP-MODTCP. Ta je určena pro spojení systému SmartWire-DT s programovatelnými automaty, a to pomocí nejčastěji využívaných sběrnic EtherNet/IP a Modbus-TCP. Nové online funkce softwaru SWD-Assist navíc pomáhají při prvních testech zapojení rozváděče i bez připojeného programovatelného logického automatu (PLC).
SmartWire-DT je komunikační systém pro efektivní spojení spínacích a řídicích prvků. S novou branou je možné nyní propojit systém SmartWire-DT s programovatelnými automaty pomocí komunikačních sítí EtherNet/IP nebo Modbus-TCP. Brána obsahuje přepínač 10/100 Mb/s a zjednodušuje konfiguraci sítí s lineární topologií. Eaton tak nabízí připojení SmartWire-DT ke všem významným průmyslovým sběrnicím, běžně používaným výrobci programovatelných automatů.
Nové funkce softwaru SWD-Assist Diagnostické rozhraní zjednodušuje zprovoznění a pomáhá uživateli řešit problémy při instalaci a provozu. Výkonný software pro konfiguraci a uvedení do provozu SWD-Assist tak pomáhá uživateli snadno nakonfigurovat síť SmartWire-DT. Online funkce systému SWD-Assist pak zvláště pomáhají při prvních testech zapojení rozváděče, jež lze realizovat i bez připojeného PLC. Všechny vstupy a výstupy zařízení v síti SmartWire-DT mohou být jednoduše vyexportovány a použity v programovacím prostředí PLC používaném jeho výrobcem (např. RSLogix 5000).
Software SWD-Assist vyvinutý společností Eaton pro SmartWire-DT zjednodušuje návrh sítě a umožňuje komfortní testování všech spínacích a řídicích prvků a jejich zprovoznění. S nejnovější verzí SWD-Assist 1.40 lze konfigurovat i bránu EU5C-SWD-EIP-MODTCP. Software si lze zdarma stáhnout z http://www.moeller.net.
Základní výhody systému SmartWire-DT SmartWire-DT je inteligentní komunikační systém pro jednoduché zapojení tlačítek a dalších ovládacích prvků, spínačů a ochran motorů. Nahrazuje dřívější kabeláž řídicích signálů a odstraňuje nutnost přivádět vstupní a výstupní signály až na odpovídající svorky PLC. Univerzální moduly SmartWire-DT mohou nahrazovat komponenty, např. tlačítka, ochrany motorů nebo I/O moduly, s jejichž instalací se počítá až v budoucnu při úpravách výrobního zařízení. Uživateli to umožňuje vytvořit a naprogramovat v PLC celou úlohu v maximální konfiguraci, i když některé prvky dosud nejsou fyzicky nainstalovány a počítá se s nimi jako s volitelnou variantou až při budoucím rozšíření stroje či linky. Modifikace výrobního zařízení je potom velmi snadná – jednoduše se vymění univerzální jednotky „slave“ za nakonfigurované komponenty a není třeba nijak upravovat hardwarovou konfiguraci systému ani aplikační program.
Více informací prosím na našich kontaktech nebo na http://www.eatonelektrotechnika.cz.
Aleš Kacl Lucie Kuhnová PR manažer Head of Marketing Communication CZ & SK T: +420 604 506 782 T: +420 267 990 464 E: ales.kacl@justC.cz E: LucieKuhnova@eaton.com H: www.justC.cz H: www.eaton.cz
Just Communication s.r.o. Eaton Elektrotechnika s.r.o.
O společnosti Eaton Elektrotechnika Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně. Se svými více než tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy. Začátkem roku 2012 Eaton otevřel vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě. V roce 2011 se umístila na 4. příčce žebříčku Czech TOP 100 v kategorii elektrotechnika, také v žebříčku TOP100 ICT na 6. příčce a celkově v roce 2010 navýšila tržby o 5,8 % na 5,041 mld. Kč. Více informací získáte na stránkách www.EatonElektrotechnika.cz.
O společnosti Eaton Corporation Elektro sektor společnosti Eaton Corporation je globálním lídrem dodávajícím zařízení a služby pro distribuci energie, správu kvality napájení, automatizaci, monitorování výkonu a řízení energetických systémů. Skupina Eaton je schopna se svým širokým produktovým sortimentem vyřešit nejpalčivější úkoly v oblasti energetického hospodářství a to pod obchodními značkami Cutler-Hammer®, Moeller®, Powerware®, Holec®, MEM® a Santak®. Eaton Corporation, zabývající se správou kvalitního napájení, dosáhl v roce 2010 celkového obratu 13,7 miliard USD. Eaton je celosvětově působící společností v oblasti elektrických systémů, zařízení pro distribuci a řízení elektrické energie; hydraulických a pneumatických komponent pro civilní i armádní využití; systémů hnacích ústrojí a jednotek pro nákladní a osobní vozidla zajišťujících optimalizaci výkonu, spotřeby paliva a bezpečnosti. Společnost Eaton má přibližně 73.000 zaměstnanců a své produkty dodává zákazníkům ve více než 150 zemích. Další informace naleznete na http://www.eaton.com.
Pozn.: * Programovatelný logický automat je označován zkratkou PLC (z anglického Programmable Logic Controller). Je to relativně malý průmyslový počítač, používaný pro automatizaci procesů v reálném čase, např. řízení strojů nebo výrobních linek v továrně. PLC automaty jsou odlišné od běžných počítačů nejen tím, že zpracovávají program cyklicky ale i tím, že jejich periferie jsou přímo uzpůsobeny pro napojení na technologické procesy. Převážnou část periferií v tomto případě tvoří digitální vstupy (DI) a digitální výstupy (DO). Pro další zpracování signálů a napojení na technologii jsou určeny analogové vstupy (AI) a analogové výstupy (AO) pro zpracování spojitých signálů. S rozvojem automatizace v průmyslu jsou používány i další moduly periferních jednotek připojitelných k PLC, které jsou nazývány funkčními moduly (FM) např. pro polohování, komunikačními procesory (CP) pro sběr a přenos dat a další specifické moduly podle výrobce konkrétního systému. |
Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU