![banner](/images/banner1_lite.jpg)
Realizace rekonstrukce objektu | ![]() |
Vývoz a likvidace odpadů | ![]() |
Realizace opravy čerpadel | ![]() |
Vzdělávání pro členy | ![]() |
Dodávka CNC vertikálního obráběcího centra | ![]() |
03/04/2012 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Německý autoklub ADAC otestoval letní pneumatiky s rozměry čtrnáct a šestnáct palců. Které pneumatiky dopadly nejlépe a kterým je lepší se vyhnout? Výsledky testu vám mohou pomoci při výběru.
Současné oteplení přivádí mnohé motoristy do pneuservisů, kde přezouvají zimní „obutí“ za letní. Pokud hodláte kupovat letní pneumatiky, mohl by vám pomoci test německého autoklubu ADAC. ADAC testoval pneumatiky na suchu i mokru, posuzovala se rovněž hlučnost pneumatik, vliv na spotřebu a rychlost jejich opotřebení. Některé ze zkoumaných parametrů lze objektivně změřit (například brzdná dráha), jiné jsou do jisté míry subjektivní (například ovladatelnost na mokré vozovce). Německý autoklub otestoval dva rozměry -165/70 R14 a 205/55 R16. Hodnocení je na stupnici 0,5 až maximum 5,5 - čím nižší známka, tím lepší výsledek. V případě celkové známky je hodnocení stejné jako ve škole. Jak vyplývá z testu, kromě pneumatik Infinity nabídnou všechny velmi dobré provozní vlastnosti.
V testu šestnáctipalcových gum si opět nejlépe vedl Continental, žádná z testovaných pneumatik ale nedopadla hůře než "za tři". Skvěle si vedly kromě Continentalu také pneumatiky od Goodeyaru, Dunlopu, Bridgestonu a méně známého rakouského výrobce Semperit.
Kompletní německý text testu ADACu naleznete zde (R14) a zde (R16).
www.novinky.cz |
Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU
Poptávky a nabídky Industry-EU