banner
5 nejnovějších poptávek
Chodník podél silnice
Stavební úpravy objektu
Sanace napadených částí krovu
Výroba a dodání silničního značkovacího stroje
Stavební úpravy a přístavba objektu
5 nejnovějších nabídek
STŘÍHAČKA BETONÁŘSKÉ SÍTÍ MAFIX 6000
VOLNÁ KAPACITA! Drcení plastových výlisků
Nabídka - permanentní magnety - feritový blok - 19,8x15,2x6 (MA) mm
Dodávky CNC dělících strojů
Automatické parkovací systémy GREEN Center

Aby koupelnová sanita dlouho sloužila, vyžaduje vhodné čisticí prostředky

12/02/2013

Hygiena a vůně v koupelně je nezbytná věc. Zde se sprchujeme, koupeme a relaxujeme, čistota je proto podmínkou. A aby sanita dlouho sloužila, musíme se o ni náležitě dobře starat.

Moderní materiály v koupelně nesnesou drsné zacházení, ale naopak snesou přípravky univerzální, k nim tzv. citlivé.

Pozor na abraziva a chlor

Vyhněme se proto abrazivům a různým pískovým pastám, které se k čištění používaly dříve. Akrylát, litý mramor, plast nebo keramické obklady mají povrchy, které by mohly nejen zmatnět, ale může dojít i k jejich sedření (akrylát, rámy sprchových koutů). Na mechanické poškození jsou háklivé barevně lakované rámy, ale i kovově lesklé. Naopak poškození se nemusíme obávat u matně kovové úpravy.

Velkým nepřítelem je i chlor, jehož chemické účinky jsou tak silné, že může zničit hliníkové rámy sprchových koutů a chromové baterie, koupelnové žebříky či výpustě van. Na bílém povrchu se působením chlóru mohou objevit nažloutlé skvrny.

Na nejnamáhanější sanitu v koupelně (vany, sprchová vanička a umyvadlo) se proto zaměříme a zvolíme skutečně kvalitní čistidlo, např. osvědčený volně prodejný Ravak Cleaner, odstraňující mastnotu a zbytky vodních usazenin. Výborný je i na keramické obklady a koupelnový nábytek.

Sklo stále čiré a průhledné

Voda z vodovodního řádu obsahuje určité množství rozpustných látek, tzv. solí. Ty se sklem vytvoří chemickou reakci a může po čase dojít k jeho zabarvení. Obvykle už tu chemie nepomůže. Proto radíme pořizovat si např. sprchové kouty od kvalitního výrobce, který již předem aplikuje na skleněné součásti anticalcovou vrstvu (za dobrý výsledek ručí jen patentovaný AntiCalc).

Zástěny a sprchové kouty potom už čistíme univerzálním saponátovým čistidlem a zhruba jednou za čtvrt roku obnovíme povrch přípravkem AntiCalc Conditioner. Předtím ale nezapomeneme sklo pořádně vyčistit. Sklo díky přípravku získá vodoodpudivé vlastnosti, zamezí se korozi koupelnových skel.

Plíseň nám vážně škodí

Vlhkost v koupelně je živnou půdou pro všechny plísně. Řešením je zajistit dobré odvětrávání, ale přece jenom: jsou kritická místa (spáry kolem vany), kde se plíseň často usazuje. Kromě použití silikonového tmele je výborným nápadem použití tzv. vanových lišt. Lišta celou spáru překryje, utěsní a udržování vany je jednodušší.

 

cistic_300

Nanočástice oxidu křemíku vytvoří ochranný film, ten špínu od povrchu oddělí. Přípravky na keramiku, obklady a porcelán stojí 590 Kč.

FOTO: HOPA

Nepříjemná jsou pro hospodyňky i nepřístupná místa sprchových koutů, a tak již ve chvíli nákupu myslíme na údržbu. Proto vybíráme sprchový kout s minimem svislých profilů (tzv. půlrámové nebo bezrámové), na trhu jsou i provedení, která mají mechanismus na odklápění skla dveří (Blix, Rapier apod.).

Hydromasáže lze chránit přikoupením automatického desinfekčního systému, nebo provádíme pravidelné čištění desinfekčním přípravkem, který nám doporučí daný výrobce (je nutné se zbavit choroboplodných zárodků i u trubek, jež jsou skryté pod povrchem vany).

 

Další informace k článku najdete zde

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU