Výrobci budou čerpat výhody z kombinace špičkového nástrojového držáku a upínacího řešení.
V dohodě podepsané 23. července 2013 udělil Kennametal licenci světovému leaderu v oblasti nástrojových držáků, firmě Haimer GmbH (Igenhausen, Německo), na poskytování nového vyspělého upínacího systému prostřednictvím celosvětové obchodní sítě Haimer. Haimer, světový leader v technologii nástrojových držáků a dodavatel inovativní technologie SAFE-LOCK™ zabraňující vytažení, společně s Kennametalem vidí významné výhody pro zákazníky z výroby.
John Tucker (vlevo) and Andreas Haimer (vpravo) podepisují dohodu o dodávkách špičkového upínacího systému prostřednictvím celosvětové obchodní sítě Haimer.
„Upínací systém KM4X je dnes nejpevnějším systémem na světě. Jeho konstrukce umožňuje výrobním společnostem maximalizovat jejich kapitálové investice. KM4X umožňuje vyšší úběry kovu, což přináší vyšší využití nástrojů a snížení ceny na díl při současném zvýšení dostupné výrobní kapacity,“ říká John R. Tucker, viceprezident a prezident pro oblast průmyslu v Kennametalu Inc. „Jestliže máme takového inovativního technologického partnera jako je Haimer, jenž dodává upínání KM4X současně s nástrojovými držáky jako SAFE-LOCK™, vytvoříme silnou produkční výhodu pro výrobní společnosti na celém světě.“
„Tato dohoda přichází dokonale vhod, protože upevňuje postavení Haimeru a Kennametalu jako leaderů v oblasti high-end inovativních technologií pro světovou výrobu,“ říká Andreas Haimer, ředitel a člen výkonné rady Haimer GmbH. „Jsme poctěni a plánujeme aktivně podporovat a vzdělávat naše trhy ve prospěch těchto vzájemně prospěšných technologií.“
Upínání, tedy rozhraní mezi vřetenem obráběcího stroje a nástrojovým držákem, musí poskytnout krouticí moment a zatížení v ohybu maximálně kompatibilní se specifikací obráběcího stroje. Řezné síly, zvláště při hrubování nebo obrábění vysokopevnostních materiálů, generují ohybové momenty, které přesáhnou limity uložení před dosažením maximálního krouticího momentu. Kombinací vysoké upínací síly a optimalizovaných stupňů přesahů poskytne KM4X robustní spojení s extrémně vysokou tuhostí a dovoleným zatížením v ohybu pro značně zlepšený výkon při obrábění vysokopevnostních slitin a dalších materiálů. To znamená extrémně vysoké úběry kovu a více dokončených dílů denně.
„Děláme hodně seminářů souvisejících s nástrojovými držáky, zvláště na téma jak zvýšit tuhost, přesnost, vyvážení a bezpečnost při obrábění kovů,“ říká Brendt Holden, prezident Haimer USA (Vila Park, IL). „Jednou z nejčastějších otázek, které dostáváme, je, jaký způsob upínání je nejlepší. S tímto unikátním a velice tuhým upínacím systémem, který lze také bezpečně použít i při vysokých otáčkách, věříme, že máme tu nejlepší odpověď.“
Pokročilé materiály vyžadují pokročilou výrobu Stále pokračuje vývoj lehkých vysokopevnostních materiálů, jako jsou slitiny titanu, Inconel či nové slitiny hliníku, které jsou dychtivě vyhledávány výrobci v mnoha průmyslových odvětvích včetně leteckého a vojenského průmyslu nebo dopravy. Tyto nové materiály představují významné výzvy v oblasti obrábění. S ohledem na konkurenční tlaky v těchto globálních průmyslových odvětvích se nalezení pokročilých výrobních řešení stává nejvyšší prioritou.
Stavitelé obráběcích strojů odpověděli frézovacími a soustružnickými centry, které charakterizuje zvýšená tuhost a tlumení vřeten, jakož i rozměrné konstrukce strojů a motorů, vše pro poskytnutí potřebného výkonu, momentu a osových sil požadovaných pro minimalizaci nežádoucích vibrací, které zhoršují kvalitu dílu a životnost nástroje.
„Ve většině případů určuje množství materiálu, které může být v dané operaci odstraněno, spojení nástroje s vřetenem,“ říká Doug Ewald, ředitel a globální produktový manažer pro obráběcí systémy Kennametalu. „Důvodem je, že toto spojení musí odolávat vysokému zatížení a ještě udržovat svou tuhost. S pokračujícím vývojem v oblasti řezných nástrojů a obráběcích center je to právě upínání, které umožňuje maximální využití dostupného výkonu a je důležité zabývat se jím v počátcích plánování výroby.“
Více informací k článku najdete zde |