banner
5 nejnovějších poptávek
Výmalba interiérů
Odstranění objektu
Paletové regály
Protipožární automatické dveře
Pořízení nábytku
5 nejnovějších nabídek
Filament PLA od 299,-
Kemppi - nové TIGové svařovací zdroje
LongLife kyslíkové plasmy - HySpeed HT 200, HT 4400
Vzduchové plasmy - PowerMax systémy
Opravy a servis obráběcích strojů

Ozvučení zasedací místnosti I

03/10/2014

 

dexon_240

 

Audiovizuální technologie zaznamenaly vysoký pokrok, takže i podle toho budeme systém navrhovat. Jako zdroje signálu se dnes můžou používat nejenom videoprojektory, notebooky, ale také např. i DVD přehrávače. S ohledem na tuto skutečnost je potřeba zvolit vhodný mixážní pult, u kterého nepotřebujeme ani tak velký komfort obsluhy, jako spíše dostatek stereofonních vstupů, k čemuž se výborně hodí např. DMC 2220 nebo XENYX 1002. Na tyto mixážní pulty ještě nezapomeneme napojit bezdrátový mikrofonní komplet MBD 830 (ruční) nebo MBD 930 (náhlavní + klopový), nebo jejich vícekanálové ekvivalenty, vše podle toho, kolik „mobilních“ řečníků předpokládáme. Samozřejmě se hodí i mikrofony „drátové“ z řady MD, to když řečníci sedí (zasedání úřadů, představenstev).

Pokud předpokládáme v zasedací místnosti i nedoslýchavé posluchačstvo, či chceme-li přednášky provádět multijazyčně, volíme bezdrátové tlumočnické systém WA 600RC + WA 600RB, který dovolí až 16jazyčné vysílání a neomezený počet bezdrátových přijímačů, na kterých si posluchači volí jeden ze tří jazyků.

Koncovou část ozvučení zesilovač – reprosoustavy můžeme instalovat dvojím způsobem. První způsob znamená použití aktivních (s vestavěným zesilovačem) reprosoustav uchycených na konzole, tedy varianta BC 800A nebo BC 1000A + Kloubový držák profesionální #x. Pokud reprosoustavy budeme instalovat na zmiňované držáky, je vhodné mít připravený sólo zásuvkový okruh, abychom je mohli pohodlně centrálně vypínat z napájení. Systém můžeme udělat i variabilní (např. v hotelových salóncích, kde jej chtějí uklízet), tak, že reprosoustavy ustavujeme na klasické Hliníkové trojnožky.

Druhý způsob instalace se provádí pomocí sítě pasivních reprosoustav (obvykle SP 302, SP 502, SP 402, SP 412, SP 512 a SP 812 ve větším počtu), které připojujeme sérioparalelně na budící zesilovač DAC 500 nebo DAC 1300, podle požadovaného výkonu. Tento způsob nevyžaduje sice zásuvkový okruh na napájení soustav, ale na druhou stranu je finančně nákladnější díky většímu počtu reprosoustav a použitému zesilovači.Tento druhý způsob ale také umožňuje větší variabilitu volby reprosoustav, takže dokonce můžeme ozvučovat jen z přední části pomocí sloupových reprosoustav DPT 2×x, nebo 6×x, či používat např. podhledové reproduktory bez transformátoru RPT 122 nebo RP 81×111.

Kombinace mixážní pult – zesilovač bývá někdy nahrazena rozhlasovou ústřednou JPA 1240B, nebo oblíbenou JPA 1242 přičemž napojená reproduktorová síť je provedena ve 100 V režimu.

Je potřeba zaznamenat přednášku, workshop nebo konferenci? Potřebujete archivovat nebo publikovat porady a jednání ve vaši firmě? Potřebujete nahrávky doplňovat textovými poznámkami a podle nich rychle hledat v nahrávce?

Dnes už to není žádný problém. Záznam jakéhokoliv jednání a jeho okamžité zpřístupnění všem, lze řešit jednoduše i bez zkušeností s digitálním zpracováním zvuku pomocí software Dexon Conference Recorder. Je to stejně jednoduché, jako spuštění televize, videa nebo DVD přehrávače. Dexon Conference Recorder je softwarové řešení, které veškerou práci udělá za vás. Je vyvinuto na základě zkušeností a požadavků, které vznikly při praktickém využití v celé řadě institucí a firem.

 

obrazek-2_385

Více informací k článku najdete zde

 

HYDROMA, spol. s r.o.

Vlčnovská 2477
Uherský Brod
688 01
Česká republika

Tel.: +420 572 637 796
Fax: +420 572 637 729
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU