Majitelům menších a středně velkých bazénů doporučuje některý z poloautomatických bazénových vysavačů. „Určitě by volil raději vysavač, který je vybaven membránovým systémem, díky němuž se sám pohybuje a čistí dno bazénu. Tyto typy vysavačů mají na rozdíl od tak zvaných kladívkových naprosto tichý provoz a jsou efektivnější. Je jich celá řada, například Calssic, Super G+ nebo Kontiki 2, které je asi nejoblíbenějším membránovým vysavačem u nás. Mimochodem, u některých velkých prodejců bazénů dostanete v rámci jejich posezónních akcí na tuto i další značky vysavačů až padesátiprocentní slevy. Dají se tedy pořídit už za cenu kolem dvou a půl tisíce korun, “ upozorňuje Hanák.
Ke správnému zazimování ovšem budeme potřebovat také vhodnou bazénovou chemii. „Na trhu jsou samozřejmě běžně k dostání speciální zazimovací přípravky. Jejich použití je jednoduché, ale i tak doporučuji řídit se v duchu návodu, který je u všech kvalitních přípravků umístěn na obalu“, říká Hanák.
Pokud nemáte bazén zastřešený, je potřeba jej před prvním sněhem přikrýt zazimovací plachtou typu kris-kros. Tyto speciální plachty jsou k dostání v různých velikostech, takže jimi přikryjete jakýkoliv zapuštěný i nadzemní bazén. Někteří prodejci jsou dokonce schopní dodat plachtu „ušitou“ přesně na míru bazénu, který má zcela atypický tvar.