Nový pavilon ZŠ | |
Výjezdová základna | |
Domov pro seniory | |
Oprava závory výměnou | |
Odstranění závad z revizí elektroinstalací |
08/01/2014 |
Přesná a rychlá výstavba i v zimě Co lze dělat, když nám nějaké konstrukce časově sklouznou do pozdně podzimních nebo zimních měsíců? Dají se použít nějaké speciální směsi, které snesou teploty okolo nebo mírně pod bodem mrazu? Co třeba dokončení zdiva, nebo dokončení zateplené fasády?
Letošní zima nás sice překvapuje teplejším počasím, ale i tak nám venkovní teploty na večer trvale klesají pod pět stupňů. Meteorologové nám slibují v příštích dnech ochlazení, což znamená nejen vytáhnout ze skříně teplejší kabát a čepice, ale také omezit stavební práce. Betonování či venkovní zdění maltou se musí nechat na teplejší období. Anebo lze využít speciální zimní materiály a přísady! Stavba rodinného domu v zimě. S šikovnými materiály žádný problém Jakmile klesnou teploty pod pět stupňů, spousta takzvaně mokrých stavebních prací se musí odložit. Máme na mysli především tzv. mokré procesy, jejichž provádění je v podmínkách kolem, nebo dokonce pod bodem mrazu, za normálních okolností nepřípustné. Voda, která je v těchto stavebních hmotách obsažena může zmrznout a krystaly ledu mohou poškodit tuhnoucí a tvrdnoucí maltu, beton, omítku. Například když zraje beton, na povrchu se vytváří hydratační teplo. Když se v tu chvíli bude na povrchu příliš ochlazovat, může se začít rozpadat. Navíc uvnitř zůstává voda a když zmrzne, led se začne rozpínat a beton ztratí pevnost nebo se úplně roztrhá. Proto je stavební ruch v zimě utlumený. Dokonce firmy už předem se stavbou venku v zimě často ani nepočítají, zvláště v lednu a únoru. Proto práce plánují tak, aby se v mrazech zastavily, nebo soustředily do interiérů. A co když nám plány nevycházejí? Známe řešení jak se těmto nepříjemnostem vyhnout. Ano, můžete si postavit dům v ziměKonvenční moudrost pro stavitele domů bývaly, pokud se nemůžete dostat na střechu před prvním sněžením, počkejte do jara. Nyní už ne. Výstavba montovaných domů je rychlá, přesná a můžete ji realizovat i v zimě. Dřevostavba je minimálně energeticky úsporná a odolná proti porušení. Masivní stěny dobře akumulují teplo a udržují vyrovnané vnitřní prostředí. Dřevostavba nepotřebuje tzv. vymrznout přes zimu. Začnete-li stavět o prázdninách, vánoční dárky můžete rozbalovat v novém domě. Dřevostavby lze totiž stavět i v zimě nebo v deštivém počasí. Další velkou výhodu dřevostaveb je rychlejší výstavba, která vám šetří náklady na bydlení. Po celou dobu výstavby totiž za bydlení platíte dvakrát, jednak splácíte hypotéku a navíc platíte nájem za náhradní bydlení. Čím dřív budete bydlet v novém domě, tím budou tyto náklady nižší. Dřevostavby jsou momentálně jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejícím oborem ve stavebnictví v České republice. Procentuální zastoupení realizovaných dřevostaveb ve srovnání a klasickými zděnými stavbami se neustále zvyšuje. Nejčastěji se dřevostavby staví jako rodinné domy, ale čím dál častěji nacházejí své uplatnění i při výstavbě menších bytových domů a komerčních objektů. Hlavní výhody dřevostaveb oproti klasickým zděným domům:
Výhody dřevostaveb už tedy znáte. Takže co Vám brání začít přemýšlet o novém rodinném domě, na který nemusíte čekat do jara? Vzhledem k tomu, že realizujeme dřevostavby vycházející z individuální projektové dokumentace, postavíme pro Vás jakoukoli dřevostavbu, která se Vám líbí a splňuje Vaše nároky a požadavky. Na základě dodaných podkladů pro Vás zdarma a nezávazně připravíme cenovou nabídku Vaší dřevostavby, kterou Vám v průběhu dvou týdnů zašleme na Vaši e-mailovou adresu. Využijte náš poptávkový formulář. Stavíme po celé České republice a těšíme se na setkání s Vámi na našich pobočkách.
WOOD SYSTEM
|
Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU