banner
5 latest demands
Realizace rekonstrukce objektu
Vývoz a likvidace odpadů
Realizace opravy čerpadel
Vzdělávání pro členy
Dodávka CNC vertikálního obráběcího centra
5 latest offers
Koše do šachtových pecí
Regranulace PP, PE, ABS, PS, PC, PC/ABS
Dodáváme a montujeme rozvaděče od českých výrobců
Kompletní servisní činnost výtahů od A …..Z
OCELOVÉ PLOŠINY

Ekologicky lze i ničit, nejen vyrábět

23/05/2012

Zajímavým příspěvkem k zodpovědnému přístupu firem k životnímu prostředí může být nejenom ekologická výroba předmětů, ale také jejich šetrná likvidace. Nezisková společnost Asekol a společnost Samsung se tak rozhodly dát najevo, že životní prostředí lze šetřit i správným zahozením mobilního telefonu a jiného elektra. Ve Žlutých lázních v Praze se proto 5. června uskuteční akce na podporu třídění a recyklace elektra s názvem Zahoď mobil. Házet se bude do dálky, ale také na správný cíl, jímž budou červené kontejnery nebo jiná místa k tomu určená. Cílem akce je přiblížit lidem třídění elektroodpadu a najít mistra republiky v hodu mobilním telefonem.

V třídění elektroodpadu totiž Česká republika oproti Západu stále zaostává. Nejhůře jsou na tom právě drobné spotřebiče, kterých končí ve směsném odpadu až 25 %. "Každý z nás má mobil, každý umí házet. Spojili jsme oboje do kuriózní zábavy, díky níž se všichni mohou zamyslet nad tím, co vlastně s mobilem, když doslouží," vysvětluje Jitka Šimková z Asekolu.

Lednička běží na mobily

Pozitivní dopad třídění elektra má dokazovat takzvané environmentální vyúčtování, které Asekol provedl na základě svých čísel sběru televizí, monitorů a drobného elektra. "Recyklací jedné stovky mobilů se ušetří tolik elektřiny, kolik moderní úsporná lednice spotřebuje za více než čtyři roky, nebo množství ropy dostačující na ujetí 420 km osobním autem," tvrdí Jitka Šimková.

Finále Zahoď mobil navazuje na turné z loňského roku, kdy tato akce proběhla ve třinácti krajských městech, kde se nejlepší vrhači kvalifikovali do současného celostátního finále v Praze.

 

www.enviweb.cz

Do you want to be informed about demands before others? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU