Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS

Vítězové renomovaných obalářských ocenění za rok 2012

29/01/2013

Diamond Pentaward 2012
Nejvyšší cenu v této soutěži získala firma Coca Cola. Odborná jury ocenila jako nejlepší balení Diet Coke Crop, které bylo navrženo agenturou Turner Duckworth Londýn a San Francisco.(http://www.pentawards.org)

Plechovkou roku 2012
se stala velmi kvalitně dekorovaná plechovka francouzského výrobce Virojanglor pro limitovanou sérii whisky Chivas Regal. Výsledky 16. ročníku této soutěže byly vyhlášeny na summitu v Tokiu. V celkem 11 kategoriích byly uděleny zlaté, stříbrné a bronzové ceny a též cena za udržitelnost. (

ProCarto/ECMA Award
Vítězem 16. ročníku této ceny a tím ocenění Karton roku 2012 v Evropě je skládačka s 3D efektem pro Rosé Champagner von Taittinger. Výrobce skládačky je belgická firma Van Genechten. Slavnostní předání cen se konala při kongresu ECMA v Kodani. Celkově bylo předáno 11 cen. Při potisku skládačky bylo využito perleťového efektu 3D, který plně vystihl perleťový šarm sektu.

STI Design Awards 2012
Již po čtvrté vypsala skupina STI z německého Lauterbachu, výrobce kartonu a vlnité lepenky, soutěž pro inovativní obaly a displeje a jejich konstrukce. Soutěž je určena pro studenty vysokých škol. Zúčastnilo se 68 studentů, 5 vysokých škol ze 4 evropských zemí. Bylo přihlášeno 56 návrhů displejů. První místo získali studenti z Vysoké školy pro media Stuttgart s návrhem displeje pro POS prezentaci výrobků firmy Unilever.

PrintStars 2012
Cenou německého polygrafického průmyslu za inovace jsou každoročně vyznamenávány nejlepší tiskové výrobky. Organizátor soutěže obdržel v tomto roce 396 přihlášek výrobků do 16 kategorií. Bronzovou cenu PrinStar získal 3S Simons Security Systems GmbH v kategorii tiskové produkty. Oceněna byla bezpečnostní etiketa s mikrobarevnými částicemi pro ochranu výrobků před paděláním.

Golden Label Awards 2012
Organizátorem této soutěže je výrobce etiketového papíru Brigl & Bergmeister GmbH. Medaile byly předány v 5 kategoriích a dodatečné ceně publika.
Zlaté medaile získaly v jednotlivých kategoriích tyto firmy:
Kategorie Víno a lihoviny firma Marzek za kolekci Madeira.
Kategorie Voda a soft nápoje firma Goetz & Müller za Lʼ Eau Sans Souci.
Kategorie Pivo a pivní nápoje firma Neumarkter Lammsbräu za Gourmetbier – 1628.

Kategorie Nejlepší technika Design studio Ertel, Etiketten Carini za Bodegas Los Frailes.
Kategorie Nejlepší marketingová myšlenka/nejlepší design firmy Marzek, Demner Merlicek a Bergmann za Stigel Hausbier.

Ret Dot Award
Nositelem ocenění ret dot grand prix v kategorii Corporate Design se stala firma Scholz & Friends z Německa za obalový design „Obstfiguren, das Kindern Appetit auf Obst machen“ a v kategorii Packaging Design jihokorejská agentura Graphik Factory z Baik Jong Yeol za výbornou prezentační ideu pro brýle. Agenturou roku je ˂601bisang˃ sídlící v Soulu v Jižní Korei. Cenu pro juniory získala Vysoká škola Niederrhein z Německa. Soutěž byla obeslána 6823 návrhy z 43 zemí a vítězové slavnostně vyhlášeni v Berlíně. Více na

German Design Award 2013
Cenou byl vyznamenán Anagram Design Group z Hamburku v kategorii Communication Tools-Verpackungsdesign za design pro obal na dívčí hygienické vložky výrobce Camelia. Pro tento návrh jury nešetřila velkými slovy, jak se designeři vyrovnali „s poněkud stigmatizovaným tématem“. Anagram byl již oceněn ret dot award v roce 2011. Více na http://www.visit-anagram.de

obal_420

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU