banner
5 neuesten Anforderungen
Mobilní obytná buňka
Kancelářské potřeby
Dodávka technických plynů
Vybavení DM
Fotovoltaická elektrárna
5 neuesten Angebote
Filament PLA od 299,-
ForCUT 100+hořák A141 6m
ForMIG 220
PICOMIG 180 multifunkční invertor
PEGAS 160 MIG SYN multifunkční invertor

Laserové svařování v elektrotechnice

21/10/2016

 

lintech_300

 

Současným trendem ve všech odvětvích průmyslu je zefektivňovat procesy výroby a tím zkracovat procesní časy, šetřit se spotřebními materiály a snižovat náklady na výrobu součástí a v mnohých případech navíc zkvalitňovat výrobní proces. Tato kombinace výrobních požadavků je v mnoha konvenčních metodách nedosažitelná a vždy je nutné udělat v některém z nich kompromis. Trh se ale rozšiřuje a kompromisy mohou v silném konkurenčním boji znamenat ztrátu důležitých kontraktů a zákazníků. Nejinak je tomu u technologie svařování.

 

vision_315Téměř všechny požadavky lze totiž splnit při správné kombinaci faktorů svařování laserem. Hlavními výhodami laserového svařování oproti již zaběhnutým metodám tavného svařování elektrickým obloukem (MIG/MAG, TIG) je kvalita a pohlednost samotného svaru, vyšší procesní rychlost, nižší tepelné ovlivnění spojovaných materiálů (část se ohřívá pouze lokálně v místě svaru), možnost svařování i v polohách s omezeným přístupem, v mnoha případech absence přídavného materiálu a snadná opakovatelnost svařovacího procesu.

 

V elektrotechnice lze použít technologii laserového svařování v mnoha oblastech. Je možné svařovat čidla, senzory, termočlánky, sondy a také různé kontakty a vodiče. Výhody laseru se projevují v elektrotechnice především v jeho přesnosti a lokálním ohřevu součástí. Laserový paprsek lze totiž zaostřit do velmi malého spotu (kruhu) o průměru desítek mikrometrů. Pak není problémem svařovat velmi tenké kontakty u elektrotechnických součástek, nebo k nim přivařovat vodiče. Jelikož čidla a senzory obsahují velmi často citlivou elektroniku a jsou určeny pro měření a detekci důležitých veličin, je nutné s nimi také citlivě zacházet a přesně je zpracovávat. Zde se projeví další výhoda laseru a tou je lokální tepelné ovlivnění svařované součásti. Pokud je tedy nutné svařit dvě části čidla, nebo v něm neprodyšně uzavřít elektroniku, ideálním způsobem je laserové svaření. Laser totiž nepoškodí elektroniku ani nezdeformuje plášť čidla. mikrosvar_282

 

Preciznost laseru umožní umístit svar s přesností desetin milimetru a tak není nutné část dále upravovat, brousit či čistit od otřepů, svar je dokonale čistý a hezký na pohled. Laserové svařování je možné použít jak při ručním zpracování a opravách poškozených elektrotechnických součástí s větší výrobní hodnotou, tak i při výrobě a úpravách nových dílů v malých i velkých sériích. Laserem je možné precizně ručně svařovat pod mikroskopem, ale také proces zautomatizovat a řídit jej na dálku pomocí nadřazeného systému.

 

 

 

LINTECH, spol. s r.o.

Chrastavice 3
Domažlice
344 01
Česká republika

Tel.: +420 379 807 211
Fax: +420 379 807 210
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU