banner
5 neuesten Anforderungen
Demolice areálů
Dodání průmyslového robota
Realizace rekonstrukce rozvodny
Dodávka kamerového systému
Dodávka automobilu
5 neuesten Angebote
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
Prodej PP/PE fólií
Konvenční frézování
Volné kapacity na vstřikovacích lisech

EPLAN Design Space Exchange

23/02/2015

 

 

eplan_95

 

Většina rozváděčů pro řídicí systémy strojů a zařízení se vyrábí konkrétně na zakázku. Vestavění všech komponent řídicího systému do rozváděče může být velmi náročné s ohledem na výslednou velikost konstrukce, která by měla být co nejkompaktnější, tak aby se ušetřilo místo a zmenšila se velikost rozváděče. Nový nástroj EPLAN Design Space Exchange zjednodušuje projektantům elektrotechniky a řídicích systémů návrh virtuálních modelů rozváděčů a přitom překračuje hranice mezi elektrotechnickou a mechanickou konstrukcí.

 

rizen_360

 

Design Space Exchange.jpg: EPLAN Design Space Exchange (DSE) podporuje mezioborové sdílení dat mezi mechanickou konstrukcí, řídicí technikou v rozváděči a ovládacími prvky.


Společnost EPLAN uvedla na trh nový nástroj EPLAN Design Space Exchange (DSE). DSE podporuje sdílení dat mechanické konstrukce a řídicí techniky v rozváděči a ovládacích prvků. Jde o doplňkový modul pro EPLAN Pro Panel Professional, vyvinutý společností EPLAN spolu se specialisty na MCAD z přidružené společnosti Cideon, který je poprvé dostupný ve verzi EPLAN Platform 2.4 a je kompatibilní s Autodesk Inventor 2014 a 2015. „Bez rozváděče nemůžete navrhnout montážní uspořádání přístrojů a bez montážního uspořádání přístrojů nemůžete navrhnout definitivní konstrukci rozváděčové skříně. Toto dilema nyní můžete vyřešit doplňujícím modulem Design Space Exchange,“ vysvětluje Thomas Weichsel, Product Manager firmy EPLAN. DSE je založen na plně parametrizovaném 3D geometrickém modelu mechanické konstrukce, který zohledňuje zvláštní požadavky na konstrukci montážního panelu nebo skříně rozváděče. DSE má přístup k datům 3D modelu CAD skříně rozváděče a zpřístupňuje je
systému EPLAN Platform jako základ pro návrh montážního uspořádání přístrojů v EPLAN Pro Panel. 3D montážní uspořádání je vestavěno do navrženého prostoru a odpovídá koncepci automatizace vycházející z návrhu elektrické konstrukce rozváděče. Všechna elektrická zařízení, která mají být umístěna v rozváděči, jsou virtuálně namontována s ohledem na jejich prostorové požadavky a specifikace výrobců týkající se minimální vzdálenosti mezi přístroji.

Propojování ve virtuálním prototypu

Automaticky jsou navrženy montážní otvory, závity, pozice a výřezy pro následnou montáž. Virtuální prototyp rozváděče je mimo jiné základem pro návrh virtuálního propojení ovládacích prvků a pro určení optimálních drah spojů s odpovídajícími délkami vodičů. Jakmile je virtuální montážní sestava přístrojů v rozváděči hotova, EPLAN DSE stisknutím tlačítka vygeneruje údaje o potřebných instalačních otvorech, závitech, montážních pozicích a výřezech pro integraci do 3D mechanického modelu. DSE potom interpretuje data a objekty na stránce programu Autodesk Inventor a vytvoří jednotný model produktu pro mechanickou konstrukci včetně všech komponent, otvorů a výřezů. Modul má dané jasné parametry a formu geometrických dat Autodesk Inventor, takže mechanická konstrukce může zahrnovat výrobní dokumentaci včetně výrobních postupů, rozpisek materiálu a výrobních výkresů. Zatímco mechanická konstrukce je základem pro výrobu skříně rozváděče, elektro konstruktéři si mohou zkompilovat kompletní projektovou dokumentaci finálního produktu, např. pro automatické označení svorek a kabelových svazků, se všemi potřebnými schématy, montážními sestavami, výrobními výkresy, rozpiskami, tabulkami použitých přístrojů, tabulkami propojení a daty. Thomas Weichsel shrnuje výhody EPLAN DSE takto: „Mezioborová synchronizace dat omezuje
případné zdroje chyb, snižuje náklady na vývoj, šetří čas a přitom zvyšuje kvalitu konstrukčních prací.“

EPLAN Software & Service
EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují proces vývojových a konstrukčních prací. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a integraci dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí koncepce PDM a PLM navržené na míru požadavkům zákazníka a poskytuje k nim vyčerpávající nabídku služeb, jako jsou zákaznické úpravy, konzultace a školení. Faktory úspěchu jsou schopnost inovačního vývoje, důsledně praktický přístup a mezinárodní přítomnost. EPLAN je členem skupiny Rittal International a s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci po celém světě a obratem ve výši 2,2 miliardy euro (v roce 2011). EPLAN je proto synonymem pro kontinuitu a bezpečnost investic. Přítomnost společnosti v padesáti zemích je základem pro podporu 45 000 zákazníků s více než 110 000 instalacemi po celém světě. Firemní slogan „Efficient Engineering“ podtrhuje význam optimalizovaných, efektivních procesů, které udržují podniky trvale konkurenceschopné.
www.eplan.cz

EPLAN Engineering CZ
České mládeže 1096
460 06 Liberec VI – Rochlice
Radka KOLINSKA
Telefon: +420 603 293 163
Kolinska.R@eplan.cz
EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@EPLAN.de
www.EPLAN.de
Hagelschuer Birgit
Telefon: +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@EPLAN.de

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU