![banner](/images/banner1_lite.jpg)
Realizace rekonstrukce objektu | ![]() |
Vývoz a likvidace odpadů | ![]() |
Realizace opravy čerpadel | ![]() |
Vzdělávání pro členy | ![]() |
Dodávka CNC vertikálního obráběcího centra | ![]() |
12/06/2012 |
Vymalovat interiér za víkend a proměnit s jarem byt není žádný problém. Teplé dny jsou výzvou, všechno je barevné, a tak i naše bílé stěny zasluhují změnu. Navíc to má i praktickou stránku - okna mohou být otevřená a stěny rychle schnou.
Malování je kreativní činnost, kterou zvládneme i bez profesionála. Když stěny oblékneme do jiného odstínu, místnosti se změní k nepoznání. Zdi a stropy jsou totiž velkou plochou, velmi ovlivňují celkový dojem, a proto na nich záleží.
Barva umí ovlivnit náladu, sladit styl, opticky prodloužit či prosvětlit místnost. Kromě estetiky jde také o hygienu - odborníci doporučují vymalovat stěny jednou za čtyři roky. V případě, že máme domácího mazlíčka nebo malé děti, je rozumné pustit se do malování ob dva roky. Dobrá příprava = základ úspěchuKdo si nechce přidělávat práci navíc, měl by vystěhovat co nejvíce nábytku a zakrýt co se dá: vyplatí se přelepit okna, zásuvky a vypínače. Na podlahu použijeme zakrývací papír nebo textilní fólii, která nepropouští vodu a neklouže.
Menší místnost orientovaná na sever by měla „nést“ na stěnách světlejší nádech. Do pracovny je ideální jemná starorůžová, která neruší, ale podporuje v nás inspiraci. FOTO: JOHNSTONE’S Dokonale připravíme podklad: patří k tomu tmelení děr po skobách a hřebíčkách, zahlazení prasklin a drobných defektů. Stěny rovněž zbavíme prachu a nečistot (smetákem). V případě starších stěn nás čeká odstranění nánosů staré barvy (může být až pět vrstev). Nejdříve nátěr navlhčíme houbou a pak použijeme speciální malířskou škrabku. Poté následuje penetrace, která zpevní podklad a vytvoří povrch s nižší a rovnoměrnou savostí. Penetrace také pronikne do hloubky, částečně zamezí prostupování skvrn. Velkou pozornost věnujeme povrchům, které budou osvětleny z boku, je jedno, jestli umělým či přirozeným světlem. Na těchto místech je vidět každá nerovnost, proto se snažíme mít kvalitnější povrch (získáme jej stěrkováním s následným přebroušením povrchu).
Je-li na stěně plíseň, nejdříve ji odstraníme např. Savem proti plísni a použijeme fungicidní penetraci. Po zaschnutí naneseme ve dvou vrstvách účinný přípravek Primalex Mykostop. Výběr správné barvyPři volbě barevného odstínu se zamyslíme s celou rodinou nad tím, jaké odstíny nám jsou příjemné a kam je aplikujeme (kuchyň, jídelna, obývací pokoj, ložnice, pracovna), jak jsou orientované místnosti (tmavší na sever, jižní s velkým přísunem denního světla), jak vysoké či nízké máme stropy, zda je vhodnější barva studená - teplá, sytá - pastelová apod.
Covaplus Vinyl Matt Emulsion je matný malířský nátěr pro dekoraci stěn a stropů v interiéru. Nátěr je omyvatelný, vysoce kryvý a dlouhodobě stálobarevný. Povrchy zůstávají sametově matné. FOTO: JOHNSTONE’S Kromě odstínu je důležitý i povrch, na který barva přijde: hlinkový nátěr je prodyšný a vhodnější pro jemnější povrchy, barvy disperzní jsou paropropustné, oděru a otěru vzdorné, barvy speciálně určené na daný povrch - protiplísňové barvy či barvy určené do koupelen.
Více informací k článku najdete zde
www.novinky.cz |
Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU
Poptávky a nabídky Industry-EU